Ürün barkodu:

Perakende Satış Fiyatı :9.97 TL
(İlaç fiyatları bakanlık tarafından 18.12.2012 tarihinde güncellenmiştir.)
Dikkat
Ampul/Tablet: Adele hipotonisinde ve gevşek paralizide kontrendikedir. Epilepsisi olan hastalarda ya da nöbet riski olan hastalarda nöbetleri hızlandırabilir. Diyare görüldüğünde doz azaltılmalıdır. Gebelerde ve emziren annelerde kullanılmamalıdır. Antikoagülanlarla birlikte kullanılmamalıdır. Benzer etkili ilaçlarla birlikte kullanıldığında dikkati olunmalıdır. Seyrek olarak, somnolans, gastralji, diyare gibi yan etkiler görülebilir.

Pediatri: 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.

Merhem: Adele hipotonisinde ve gevşek paralizide kontrendikedir. Gebelerde ve emziren annelerde kullanılmamalıdır. Uzun süreli kullanımda aşırı duyarlılık gelişebilir. Seyrek olarak, somnolans, gastralji, diyare, kaşıntı, ürtiker gibi yan etkiler görülebilir.

Pediatri: 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.


Doz
Ampul: İM yolla günde 2×1 ampul uygulanır. Tedavi süresi 3-5 gündür. Etkisi enjeksiyondan 30-40 dakika sonra meydana gelir.

Pediatri: 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.

Tablet: Günlük doz 2×4-8 mg’dır. Tedavi süresi 5-7 gündür. Etkisi 1-2 saat içinde görülür.

Pediatri: 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.

Merhem: Günde 2-3 defa uygulanır.

Pediatri: 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.


Endikasyon
Miyorelaksandır. Ağrılı kas spazmlarının semptomatik tedavisinde kullanılır. Tortikolis, dorsalji, lombalji gibi dejeneratif vertebra hastalıkları ve vertebranın statik patolojileri; spastisitenin eşlik ettiği travmatik ve nörolojik bozukluklar ile rehabilitasyon sırasında endikedir. Topik olarak; akut ve kronik sırt ağrısı, siyatik, servikobrakial nevralji, inatçı tortikolis, spor ve travma ağrıları, ameliyat sonrası görülen ağrılı sendromlarda ve egzersiz tedavisi öncesinde kas konstrüktürlerinin giderilmesinde endikedir.

Prospektüs Dosyası:
Bu ürüne ait PDF formatında Prospektüs dosyası mevcut görmek için Tıklayınız..!

PDF dosyalarını görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda Adobe® Acrobat Reader™ yüklü olmalıdır. Adobe® Acrobat Reader™ yüklemek için lütfen tıklayınız.