Ürün barkodu:

Perakende Satış Fiyatı :13.97 TL
(İlaç fiyatları bakanlık tarafından 18.12.2012 tarihinde güncellenmiştir.)
Dikkat
Tıbbi gözetim altında kullanılmalıdır. Parenteral kullanım için değildir. Gluten içermez. Eser miktarda laktoz içerir. Bileşenlerinden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen, galaktozemili ve/veya inek sütü proteinlerine alerjisi olanlarda kullanılmamalıdır. 1 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.

Plus solüsyon/Solüsyon: Hastalıktan iyileşme sürecinde ve laktoz intoleransı olan çocuklar için uygundur.

Complete/Fiber: Laktoz intoleransı olan çocuklar için uygundur.


Doz

Plus solüsyon/Solüsyon: Açmadan önce çalkalanmalıdır. Kullanıma hazır halde olup, su ilavesi gerekmez. Soğuk olarak veya oda sıcaklığında içilir. Kaynatılmaz. Açıldıktan sonra 24 saat içinde kullanılmalıdır.

Complete: Tıbbi gözetim altında kullanılmalıdır.

Toz: 225 ml’lik bir beslenme karışımı hazırlamak için 190 ml’lik soğuk su içine 5 ölçek veya 47.3 g Pediasure toz konarak çözünür. Böylece 1 kcal/ml’lik solüsyon elde edilir. Açılmış kutular 3 hafta içinde kullanılmalıdır.

Fiber solüsyon: Tek başına veya ek besin kaynağı olarak kullanılabilir.


Endikasyon
Plus solüsyon: Oral ve tüple beslenmeye uygun enerji bakımından yoğun, 1-10 yaş arası çocuklara tam, dengeli beslenme sağlayan bir üründür. Tam beslenme desteği olarak tek başına veya ek besin olarak kullanılabilir.

Complete: 1–10 yaş arası çocuklara tam, dengeli beslenme sağlayan, probiyotik ve frukto-oligosakkarit (FOS) içeren, oral ve tüple beslenmeye uygun bir üründür.

Solüsyon/Toz: 1-10 yaş arası çocuklara tam ve dengeli beslenme desteği sağlayan oral ve tüple beslenmeye uygun bir üründür. Tam beslenme desteği olarak tek başına veya ek besin olarak kullanılabilir.

Fiber solüsyon: 1-10 yaş arası çocuklarda tam ve dengeli beslenme amacıyla kullanılır. Lif (fiber) ve frukto-oligosakkarit (FOS) içerir. Tam beslenme desteği olarak tek başına veya ek besin olarak kullanılabilir.