Ürün barkodu:

Perakende Satış Fiyatı :225.79 TL
(İlaç fiyatları bakanlık tarafından 18.12.2012 tarihinde güncellenmiştir.)
Dikkat
Gebelerde kontrendikedir. Oluşabilecek sakat doğum nedeniyle tedavi süresince kesinlikle gebe kalınmaması gerektiği hastaya bildirilmelidir. Tedaviye, kadın hastaların bir sonraki adet döneminin ikinci veya üçüncü gününden önce başlanmamalıdır. Süt veren annelerde kullanılmamalıdır. Tedavi sırasında ve tedavi bitiminden sonraki 1 yıl içinde hastadan kan alınmamalıdır. Renal ve hepatik fonksiyon bozukluğu ile yüksek kan lipidi olan hastalarda kullanılmamalıdır. Tetrasiklin, metotraksat, fenitoin, etretinat ve A vitamini ile birlikte kullanılmamalıdır. Tedavi sırasında renal fonksiyonlar kontrol edilmelidir. Aynı şekilde serum kolesterol ve serum trigliseridler de izlenmelidir. Diyabetli hastaların kan şekeri sık aralıklarla kontrol edilmelidir. A hipervitaminozu, ağız kuruluğu, susuzluk hissi, baş ağrısı, kas-kemik ve eklem ağrısı, gece görme bozukluğu, saç dökülmesi ve tırnak frajilitesi gibi yan etkiler görülebilir.
Doz
Uygulanacak doz kişiye göre ayarlanmalıdır. Erişkinlerde başlangıçta 8-14 hafta süreyle günde 1×25-30 mg kullanılır. Genelde 6-8 hafta daha aynı dozlarda kullanılmasıyla optimal yanıt elde edilir. Bazı vakalarda günlük dozun 75 mg’a kadar yükseltilmesi gerekebilir. Nüks eden vakalarda günde 20 mg uygulanır. Çocuk dozu günlük 0.5 mg/kg’dır. Kapsüller günde 1 kez kullanılmalıdır.
Endikasyon
Ağır psoriasis ve keratinizasyon bozuklukları tedavisinde kullanılan retinoiddir. Eritrodermik psöriasis, lokal veya yaygın püstüler psoriasis, konjenital iktiyoz, pitriasis rubra pilaris, Darier hastalığı dahil olmak üzere psöriaisisin ağır formları gibi ciddi keratinizasyon bozuklukları ve diğer tedavilere dirençli keratinizasyon bozukluklarında endikedir.

Prospektüs Dosyası:
Bu ürüne ait PDF formatında Prospektüs dosyası mevcut görmek için Tıklayınız..!

PDF dosyalarını görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda Adobe® Acrobat Reader™ yüklü olmalıdır. Adobe® Acrobat Reader™ yüklemek için lütfen tıklayınız.