Ürün barkodu:

Perakende Satış Fiyatı :19.89 TL
(İlaç fiyatları bakanlık tarafından 18.12.2012 tarihinde güncellenmiştir.)
Dikkat
Demir eksikliğinin neden olmadığı anemiler, hemolitik anemi, sideroblastik anemi, kronik hastalık anemisi, tardif kütanöz purpura, demir yüklenmesi, talasemi ve sürekli kan transfüzyonu yapılan hastalarda kontrendikedir. Belirgin miktarda demir depolanmasıyla karakterize hepatik sirozda kullanılmamalıdır. Mide ve barsak ülseri olanlarda dikkatle kullanılmalıdır. Dışkının rengini koyulaştırabilir. Bu nedenle oluşabilecek gastrointestinal kanamalara karşı dikkatli olunmalıdır. Aşırı dozdan kaçınılmalıdır. gastrointestinal irritasyon, epigastrik dolgunluk, bulantı, diyare ve kabızlık gibi yan etkiler görülebilir.
Doz
Günlük doz latent demir eksikliğinde 1×1/2-1 flakon ve ciddi demir eksikliğinde 2-3×1 flakondur. Tedavi süresi demir metabolizmasının durumuna ve eritrosit sayısının normalleşmesine bağlıdır.
Endikasyon
Antianemiktir. Demir eksikliği anemisi başta olmak üzere latent ve manifest demir eksikliklerinin tedavisinde endikedir. Preparatın tablet formu; ayrıca gebelikte görülen demir ve folik asit eksikliğini gidermede kullanılır.

Prospektüs Dosyası:
Bu ürüne ait PDF formatında Prospektüs dosyası mevcut görmek için Tıklayınız..!

PDF dosyalarını görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda Adobe® Acrobat Reader™ yüklü olmalıdır. Adobe® Acrobat Reader™ yüklemek için lütfen tıklayınız.