Ürün barkodu:

Perakende Satış Fiyatı :5.22 TL
(İlaç fiyatları bakanlık tarafından 18.12.2012 tarihinde güncellenmiştir.)
Dikkat
Ağır hipertansiyon veya ağır koroner arter hastalığı olanlarda, dihidroergotamin veya MAO inhibitörü kullananlarda, ağır böbrek yetmezliği, kontrol altında olmayan hipertiroidi, ciddi aritmiler, feokromasitoma, glokom ve üriner retansiyonda, inme öyküsü olanlarda ve hemorajik inme için yüksek risk grubundaki hastalarda kontrendikedir. Diyabet, hipertiroidi, hipertansiyon, taşikardi, kardiyovasküler hastalık, kardiyak aritmi, iskemik kalp hastalığı, orta derecede böbrek veya karaciğer yetmezliği olan hastalarda, 60 yaş üzerindeki
hastalarda dikkatle kullanılmalıdır. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Gebelerde güvenirliliği bilinmemektedir. Anne sütüne geçebilir. Gebelerde ve emziren annelerde kullanılmamalıdır. Trisiklik antidepresanlar ve dijitalle birlikte kullanıldığında dikkatli olunmalıdır. Ağız kuruluğu, mide bulantısı, baş ağrısı, baş dönmesi, somnolans, asteni, taşikardi, sinirlilik, uykusuzluk, sersemlik ve huzursuzluk gibi yan etkiler görülebilir.
Doz
Günlük doz erişkinlerde ve 12 yaş üzeri çocuklarda 2×1 tablettir. Tedavi süresi 2-3 haftayı aşmamalıdır. Renal yetmezliği olanlarda günlük doz yarıya indirilir.
Endikasyon
Antialerjik ve dekonjestan etkili H1 reseptör antagonisti ve sempatomimetiktir. Nazal konjesyon, aksırık, burun akıntısı, göz ve burun kaşıntısı gibi mevsimsel ve perennial alerjik rinitle ilgili semptomların giderilmesinde endikedir. Setirizinin antialerjik özellikleri ile psödoefedrinin nazal dekonjestan etkilerinin birlikte istendiği durumlarda kullanılmalıdır.

Prospektüs Dosyası:
Bu ürüne ait PDF formatında Prospektüs dosyası mevcut görmek için Tıklayınız..!

PDF dosyalarını görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda Adobe® Acrobat Reader™ yüklü olmalıdır. Adobe® Acrobat Reader™ yüklemek için lütfen tıklayınız.